Отборите на Фиорентина и Емполи завършиха наравно 1:1 на “Артемио Франки в тосканското дерби

...

Фиорентина измъкна точка срещу Емполи с гол в края

Отборите на Фиорентина и Емполи завършиха наедно 1:1 на “Артемио Франки ” в тосканското дерби от 23-тия кръг на Серия " А ". Така двата отбора още веднъж не съумяха да се победят през този сезон след нулевото реми посред им през август.

“Виолетовите ” несъмнено могат да съжаляват, че не си потеглиха с успеха, защото насочиха цели 27 удара в мача, само че единствено 4 от тях бяха точни. За съпоставяне, техният противник също означи 1 гол, само че с едвам 5 изстрела. Той пристигна в 28-ата минута, когато Пиетро Терачано не съумя да избие удара на Николо Камбиаги.

До почивката ВАР анулира две попадения заради засади - на Антонин Барак за домакините и по-късно на Франческо Капуто за гостите.

През втората част отборът от Флоренция продължаваше с пропуските, само че най-малко съумя да стигне до изравнително попадение в 85-ата минута. Тогава центриране на Додо кацна върху напречната греда, след което Артур Кабрал вкара с глава за крайното 1:1.

Емполи заема 12-ото място в класирането с актив от 28 точки, а Фиорентина е на 14-ата позиция с 25 извоювани пункта.